Media convertor Fast Ethernet WDM RJ 45 – SC single mode, TP-Link MC112CS

MC112CS este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice-versa. Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor printr-un singur cablu de fibră, economisind astfel jumătate din costurile de cablare. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC112CS este destinat utilizării cu cablu de fibră optică single-mode, cu conector de tip SC. MC112CS suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1310nm la transmiterea datelor şi pe 1550nm la recepţia datelor. Deci, dispozitivul de la capătul opus cu care comunică MC112CS ar trebui să funcţioneze pe 1550nm la transmiterea datelor şi pe 1310nm la recepţia datelor. MC111CS este un alt media convertor TP-LINK, şi este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera împreuna cu MC112CS.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC112CS oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică single-mode pe distanţe extinse până la 20 km.

SKU: MC112CS Categorie: Etichete: ,

Descriere

Gasesti la noi Media convertor Fast Ethernet WDM RJ 45 – SC single mode, TP-Link MC112CS pret bun Online Astazi

Media convertor Fast Ethernet WDM RJ 45 – SC single mode, TP-Link MC112CS

MC112CS este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice-versa. Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor printr-un singur cablu de fibră, economisind astfel jumătate din costurile de cablare. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC112CS este destinat utilizării cu cablu de fibră optică single-mode, cu conector de tip SC. MC112CS suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1310nm la transmiterea datelor şi pe 1550nm la recepţia datelor. Deci, dispozitivul de la capătul opus cu care comunică MC112CS ar trebui să funcţioneze pe 1550nm la transmiterea datelor şi pe 1310nm la recepţia datelor. MC111CS este un alt media convertor TP-LINK, şi este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera împreuna cu MC112CS.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC112CS oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică single-mode pe distanţe extinse până la 20 km.

Modalități Plata si Livrare

Platesti online cu cardul sau la livrare ramburs in funcție de produs.

  • Cost livrare: va fi calculat în pagina de comanda după ce ați dat click pe butonul „catre magazin” și adaugă în coș costul de livrare va fi afișat la finalizarea cumpărăturilor dacă produsul este în stoc in magazinul online.

  • Sute de produse beneficiază de transport gratuit dar și dacă valoarea cumpărăturilor dvs. depășește anumita suma în funcție de vânzător.

  • Verificare Colet Înainte de plată

  • Plata cu cardul in rate fara dobanda (in functie de card)

Pentru comenzile efectuate cu servicii de curierat, perioadele de predare pot fi depășite în funcție de încărcarea curierilor parteneri in perioada Omnicron sau sărbători precum de Paște etc.

Garanție Produse:

Garanție de minim 12 luni la orice produs, vezi toate produsele.

Un produs expus de: conectica.ro

Dreptul la Retur

Drept de retur  in conformitate cu art.9 alin.1 din Ordonanță nr.34/2014 privind drepturile consumatorilor in cadrul contractelor încheiate cu profesioniștii, precum si pentru modificarea si completarea unor acte normative, Clientul beneficiază de o perioada de retragere de 14 zile pentru a se retrage dintr-un contract la distanta sau dintr-un contract in afara spatiilor comerciale, respectiv de a returna produsele cumpărate, fără a fi nevoit sa justifice decizia de retragere si fără a suporta alte costuri.

Actualizat la: 12th august 2022

Declinare de responsabilitate – Disclaimer

siteul acesta nu poate oferii exactitatea totala a datelor afișate pe siteul acesta și nici furnizarea completa a informațiilor de către comercianți. Prin urmare, din cauza tipului activităților siteul acesta ca fiind un promotor al unor societăți comerciale terțe, în cazul unor nepotriviri între informațiile afișate pe siteul acesta sau bannerele acestui site și cele postate pe site-ul comerciantului, acestea din urmă vor predomina. Autorizațiile legale pentru vanzare, originalitatea produselor cât și alte initiative legale necesare pentru punera in vanzare revin exclusiv în sarcina comerciantului. Prețurile postate includ toate taxele, preturi in lei sau ron inclusiv TVA.

Prelucrarea datelor cu caracter personal

siteul nostru nu contine sectiune “Contul tau”, noi nu cerem date cu caracter personal. Asadar siteul nostru nu manipulează date personale de la vizitatori.

Soluționarea online a litigiilor

ANPC

Din gama cu Media convertor Fast Ethernet WDM RJ 45 – SC single mode, TP-Link MC112CS

Informații suplimentare

Brand