Media convertor Gigabit Ethernet RJ 45 – Multi-mode/Single-mode SFP, TP-Link MC220L

MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T şi IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L funcţionează pe 850nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică multi-mode, si pe 1310nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică single-mode.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC220L oferă posibilităţi de transmisie pe distanţe extinse până la 0.55 km prin fibră optică multi-mode, şi 10km prin fibră optică single-mode.

SKU: MC220L Categorie: Etichete: ,

Descriere

Cumpara Media convertor Gigabit Ethernet RJ 45 – Multi-mode/Single-mode SFP, TP-Link MC220L pret excelent Online Acum

Media convertor Gigabit Ethernet RJ 45 – Multi-mode/Single-mode SFP, TP-Link MC220L

MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T şi IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L funcţionează pe 850nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică multi-mode, si pe 1310nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică single-mode.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC220L oferă posibilităţi de transmisie pe distanţe extinse până la 0.55 km prin fibră optică multi-mode, şi 10km prin fibră optică single-mode.

Modalități Plata si Livrare

Plata online cu cardul sau la livrare ramburs in funcție de produs.

  • Cost livrare: va fi calculat în pagina de comanda după ce ați dat click pe butonul „catre magazin” și adaugă în coș costul de livrare va fi afișat la finalizarea cumpărăturilor dacă produsul este în stoc in magazinul online.

  • Sute de produse beneficiază de transport gratuit dar și dacă valoarea cumpărăturilor dvs. depășește anumita suma în funcție de vânzător.

  • Verificare Colet Înainte de plată

  • Plata cu cardul in rate fara dobanda (in functie de card)

La livrările efectuate cu servicii de curierat, perioadele de predare pot fi depășite în funcție de fluxurile curierilor parteneri in perioada Omnicron si sărbători precum Black Friday, {Sărbători de Crăciun etc.

Garanție Produse:

Garanție de minim 12 luni la orice produs, vezi toate produsele.

Un produs expus de: conectica.ro

Dreptul la Retur

Drept de retur  in conformitate cu art.9 alin.1 din Ordonanță nr.34/2014 privind drepturile consumatorilor in cadrul contractelor încheiate cu profesioniștii, precum si pentru modificarea si completarea unor acte normative, Clientul beneficiază de o perioada de retragere de 14 zile pentru a se retrage dintr-un contract la distanta sau dintr-un contract in afara spatiilor comerciale, respectiv de a returna produsele cumpărate, fără a fi nevoit sa justifice decizia de retragere si fără a suporta alte costuri.

Actualizat la: 10th august 2022

Declinare de responsabilitate – Disclaimer

siteul acesta nu poate oferii exactitatea totala a datelor afișate pe siteul acesta și nici oferirea în totalitate a informațiilor de către comercianți. Prin urmare, datorită tipului activităților siteul acesta ca fiind un promotor al unor companii terțe, în cazul unor discrepanțe între datele afișate pe siteul acesta sau reclamele acestui site și cele postate pe site-ul comerciantului, acestea din urmă vor predomina. Autorizațiile legale pentru vanzare, originalitatea produselor cât și alte initiative legale obligartorii pentru punera in vanzare apartin exclusiv în sarcina comerciantului. Prețurile postate contin toate taxele, preț in lei sau ron inclusiv TVA.

Prelucrarea datelor cu caracter personal

siteul nu are sectiune “Contul tau”, noi nu cerem date cu caracter personal. Asadar siteul nu manipulează date personale de la vizitatori.

Soluționarea online a litigiilor

ANPC

La fel cu Media convertor Gigabit Ethernet RJ 45 – Multi-mode/Single-mode SFP, TP-Link MC220L

Informații suplimentare

Brand